doc. Ing. Vladimír Bulej, PhD.

Zástupca vedúceho katedry pre vzdelavanie (Katedra automatizácie a výrobných systémov)

Email: vladimir.bulej@fstroj.uniza.sk
Aktuálne pôsobí ako pedagogický pracovník a zástupca vedúceho katedry pre oblasť pedagogiky na Katedre automatizácie a výrobných systémov, SjF UNIZA. Odborne sa orientuje predovšetkým na robotiku a robotické systémy, ďalej aplikáciu kamerových systémov a vizuálne riadenie robotov, pneumatické systémy vo výrobných linkách, modelovanie a simuláciu mechatronických systémov, a podobne. Špecifickou oblasťou jeho vedecko-výskumných aktivít počas posledných 15 rokov (od r. 2007) je vývoj robotov a mechanizmov s nekonvenčnou kinematickou štruktúrou, tzv. paralelné a hybridné mechanizmy.
Titul Ing. a PhD. získal v odbore strojárstvo (automatizované výrobné systémy) na Žilinskej univerzite v Žiline v roku 2007 a v roku 2010. Habilitoval sa v roku 2019 v odbore HKaIK strojárstvo. Je spoluautorom 2 učebníc, 2 vš. skrípt, 2 kapitol v zahraničných vedeckých monografiách a viac ako 110 vedeckých článkov publikovaných v domácich a zahraničných časopisoch a konferenčných zborníkoch. Pravidelne recenzuje články na domácich a zahraničných konferenciách, ako aj v renomovaných zahraničných časopisoch (International Journal of Advanced Robotic Systems, Applied Sciences, Sensors, Automation, Automation in Construction, Machine Modelling and Simulations, Machines, Robotics, Bulletin of the Polish Academy of Sciences: Technical Sciences, a ďalších). Participoval na riešení projektov VEGA, KEGA, APVV, ŠF EU (aj v pozícií zodpovedného riešiteľa a zástupcu zodpovedného riešiteľa) a 5 projektov pre prax. Pôsobil aj v organizačných a vedeckých výboroch konferencií. Absolvoval zahraničné stáže v rámci programov Erasmus, CEEPUS, DAAD, Národný štipendijný program, a pod. na univerzitách v Českej republike, Poľsku, Nemecku, Taliansku, Španielsku, Portugalsku, Rumunsku, Číne a pod. V súčasnej dobe je členom Akademického senátu UNIZA, Akademického senátu SjF UNIZA a Vedeckej rady SjF UNIZA.