doc. Ing. Miroslav CÍSAR, PhD.

Pedagogický pracovník

Email: miroslav.cisar@fstroj.uniza.sk
Aktuálne pôsobí ako docent na Katedre automatizácie a výrobných systémov, SjF UNIZA. Špecializuje sa na programovanie a diagnostiku CNC výrobnej techniky, automatizované výrobné systémy, implementáciu systémov počítačovej podpory v strojárstve, IoT a ďalšie. V rámci vedecko-výskumnej činnosti sa zameriava najmä na aplikáciu a vývoj metód pre meranie a vyhodnocovanie geometrických charakteristík automatizovaných výrobných systémov.
Habilitoval sa v roku 2022 HK a IK strojárstvo. Titul PhD. získal v roku 2014 v odbore strojárske technológie a materiály, študijnom programe automatizované výrobné systémy. Je spoluautorom dvoch vysokoškolských skrípt, jednej kapitoly v zahraničnej monografii a viac ako 65 vedeckých článkov publikovaných v domácich a zahraničných časopisoch a konferenčných zborníkoch. V databázach WoS a Scopus dosiahol H-index 9 a v databáze Google Scholar H-index 13. Pravidelne recenzuje články na domácich a zahraničných konferenciách, ako aj v renomovaných zahraničných časopisoch. Bol vedúcim 41 záverečných prác, z toho 16 bakalárskych a 25 diplomových prác. Podieľal sa a podieľa sa na riešení grantových projektov (KEGA, APVV, ŠF EU) a projektov spolupráce s praxou. Pôsobil aj v organizačných a vedeckých výboroch konferencií. Absolvoval zahraničné stáže v rámci programov CEEPUS a nórskych fondov.