prof. Ing. Nadežda ČUBOŇOVÁ, PhD.

Pedagogický pracovník

Email: nadezda.cubonova@fstroj.uniza.sk
Pracuje v oblasti automatizácie so špecializáciou na počítačovú podporu programovania CNC strojov. Vo svojej vedecko - odbornej činnosti sa zameriava predovšetkým na aplikáciu počítačovej podpory výroby pre CNC obrábacie stroje pomocou CAD/CAM systémov. V ostatných rokoch sa intenzívne venuje riešeniu optimalizačných úloh technologických procesov. Rovnako sa zameriava na nový prístup pri uchovávaní a výmene informácií o výrobku v CAD/CAM systémoch.
Na SjF UNIZA prednáša a vedie semináre z oblasti automatizácie v predmetoch denného a externého štúdia. Je spoluautorkou študijného programu Automatizované výrobné systémy (AVS) na 2. stupni VŠ vzdelávania a na 3. stupni v odbore 5.2.7 Strojárske technológie a materiály študijného programu AVS. Podieľa sa na tvorbe študijných materiálov a učebných pomôcok, je autorkou domácej vedeckej monografie, spoluautorkou zahraničných vedeckých monografií vydaných v zahraničných vydavateľstvách v AJ.
Je autorkou a spoluautorkou článkov v zahraničných vedeckých časopisoch indexovaných v databázach WoS a SCOPUS, vedeckých prác v zahraničných zborníkoch, príspevkov v domácich časopisoch, v domácich zborníkoch, autorkou vysokoškolských učebníc, vysokoškolských skrípt a učebných textov aj v AJ. Ohlas na jej práce bol zaznamenaný v publikačných prácach v zahraničí evidovaných v databázach WoS, aj SCOPUS. Pravidelne spracováva recenzné posudky pre vedecké a odborné časopisy, posudzovala zahraničnú odbornú monografiu i skriptá v AJ. Vypracováva posudky na grantové projekty KEGA, VEGA, na habilitačné a doktorandské práce, vedecké články na domáce i zahraničné konferencie a pod..
Podieľa sa na riešení vedeckých a vzdelávacích projektov VEGA, KEGA, APVV, OPV, zahraničných projektoch CEEPUS a pod.. V rámci odborných aktivít riešila úlohy pre potreby praxe a participovala na školeniach pre pracovníkov z praxe.