Ing. Tomáš DODOK, PhD.

Email: tomas.dodok@fstroj.uniza.sk
Na Katedre automatizácie a výrobných systémov pracuje od roku 2019 na pozícii výskumného pracovníka. Zameriava sa na oblasti programovania CNC strojov s využitím CAD/CAM systémov a ich nástrojov. Oblasťou jeho výskumu je automatizácia tvorby NC programov. Konkrétne ide o výskum možnosti automatizovanej tvorby NC programov s využitím pokročilých modulov CAD/CAM systémov a možnosti využitia umelej inteligencie v tejto oblasti.
Titul Ing. a PhD. získal v odbore Strojárstvo, študijný program Automatizované výrobné systémy, na Žilinskej univerzite v Žiline v roku 2015 a v roku 2018. Je autorom, resp. spoluautorom viacerých vedeckých publikácií registrovaných v databázach WoS a Scopus, ako aj publikácií v karentovaných časopisoch a je spolupôvodcom patentu. Participoval na riešení projektov aplikovaného výskumu APVV a KEGA. Absolvoval niekoľko zahraničných stáží v rámci programu CEEPUS (VŠB – Technická univerzita Ostrava, Univerzita Tomáše Bati ve Zlíne, Poznan University of Technology, Lublin University of Technology, Technical University of Cluj-Napoca) a zúčastňuje sa domácich a zahraničných konferencií či seminárov.