Ing. Peter FORGÁČ

Email: peter.forgac@fstroj.uniza.sk
V súčasnosti pôsobí ako výskumný pracovník a externý doktorand Strojníckej fakulty na Katedre automatizácie a výrobných systémov. Venuje sa oblasti robotiky, predovšetkým priemyselným robotom a ich aplikačným možnostiam. Svoju publikačnú a pedagogickú činnosť má zameranú najmä na tvorbu riadiacich programov, simulácií, praktických aplikácií a možnosti nastavenia súradnicových systémov priemyselných robotov.
Vysokoškolské vzdelanie 2. stupňa získal na Strojníckej fakulte Žilinskej univerzity v Žiline v odbore Strojárstvo, študijný program Automatizované výrobné systémy. Aktívne sa zúčastňuje konferencií zameraných predovšetkým na automatizáciu a robotiku. Absolvoval zahraničné stáže v rámci programu CEEPUS a projektov na univerzitách v Poľsku, Maďarsku, Rumunsku a Nórsku.
ORCID: https://orcid.org/0009-0001-0022-8844
WOS ResearcherID: IYS-3653-2023