prof. Dr. Ing. Ivan KURIC

Vedúci katedry (Katedra automatizácie a výrobných systémov)
Prodekan pre rozvoj a zahraničné vzťahy (Strojnícka fakulta)

Email: ivan.kuric@fstroj.uniza.sk
Pôsobí na pozícii vedúceho Katedry automatizácie a výrobných systémov a zároveň je prodekan pre rozvoj a zahraničné vzťahy Strojníckej fakulty Žilinskej univerzity v Žiline. Je zodpovedným riešiteľom viacerých vedeckých domácich projektov APVV, VEGA, Stimuly pre vedu a výskum, KEGA, ŠF - OP VaV, kde dosiahol excelentné výsledky. Je hlavným koordinátorom projektu medzinárodnej spolupráce CEEPUS. Je predsedom Kultúrnej a Edukačnej Grantovej Agentúry (KEGA) zriadenej Ministerstvom školstva Slovenskej republiky.
Viedol a v súčasnosti aj vedie vedecko výskumný tím orientovaný na realizáciu výskumu v oblasti technickej diagnostiky zariadení, automatizáciu, robotizáciu a uplatnenie prvkov umelej inteligencie v automatizácii. V posledných 3 rokoch bol pôvodcom resp. spolupôvodcom 11 chránených výstupov (patentov, úžitkových vzorov), bol spoluautorom 28 CCC publikácií a 83 publikačných výstupov registrovaných v databázach WOS /SCOPUS. V súčasnosti je jeho Hirshov index 19 v databáze WOS a 18 v databáze SCOPUS. Má skúsenosti s vedením vedeckých a iných projektov na národnej ako aj medzinárodnej úrovni.