doc. Ing. Ivan Zajačko, PhD.

Zástupca vedúceho katedry pre priemysel (Katedra automatizácie a výrobných systémov)

Email: ivan.zajacko@fstroj.uniza.sk
V súčasnosti pôsobí ako docent na Katedre automatizácie a výrobných systémov ako aj ako zástupca vedúceho katedry pre priemysel. Vo svojej vedecko - odbornej činnosti sa zameriava na implementáciu pokročilých metód pre automatizované výrobné systémy s dôrazom na implementáciu expertných systémov a metód umelej inteligencie. Ďalej sa zaoberá analytickým spracovaním dát pri technickej diagnostike automatizovaných výrobných strojov a zariadení ako aj novým prístupom pri technickej diagnostike s dôrazom na implementáciu metód umelej inteligencie (deep learning, OLAP cube a data ming, production intelligent methods, neurónové siete, fuzzy logika a pod.).
Je zodpovedným riešiteľom ako aj aktívnym členom riešiteľských kolektívov viacerých vedeckých domácich projektov APVV, VEGA, Stimuly pre vedu a výskum, KEGA, ŠF - OP VaV atď. Je autorom a spoluautorom článkov v zahraničných vedeckých časopisoch indexovaných v databázach WoS a SCOPUS, vedeckých prác v zahraničných zborníkoch, príspevkov v domácich časopisoch, v domácich zborníkoch, ako aj spoluautorom vysokoškolských učebníc a vysokoškolských skrípt.