Profil doktoranda

Ing. Daria FEDOROVA

Doktorand

Email: daria.fedorova@fstroj.uniza.sk
Aktuálne pôsobí ako denná doktorandka na Katedre automatizácie a výrobných systémov. Vo svojej vedecko-výskumnej činnosti sa venuje oblasti uplatnenia prostriedkov umelej inteligencie (neurónové siete, deep learning, fuzzy logika a pod.) pre oblasti prediktívnej údržby a technickej diagnostiky. Podieľa sa na riešení projektov v spolupráci s praxou.
Titul Ing. získala v odbore Strojárstvo, študijný program Automatizované výrobné systémy, na Žilinskej univerzite v Žiline v roku 2022. Počas štúdia pôsobila ako pomocná vedecká sila na Katedre automatizácie a výrobných systémov v rámci projektov, zameraných na implementáciu neurónových sietí pre oblasti strojového videnia a prediktívnej analytiky. Aktívne sa zúčastňuje medzinárodných zahraničných konferencií. Absolvovala zahraničné stáže v rámci programov CEEPUS a nórskych fondov.